Alternatif (eski) Fotoğraf Baskı Teknikleri Workshop

by Şahin Dirican

fotoğraf baskıTarih: 24 Ekim 2015, Cumartesi, saat 10:30-12:30

Konuk: Celal Ergül

Fotoğrafın kolay çekilip, hızlı tüketildiği, herkesin fotoğrafçı olduğu ve dolayısıyla değerinden kaybettiği günümüzde  alternatif (eski) fotoğraf baskı tekniklerini bilmek ve kullanmak giderek önem kazanıyor.

Fotoğrafın teknik gelişim sürecinde ortaya çıkan eski baskı teknikleri ile endüstrileşmesine/değersizleşmesine karşı duruşlar içeren alternatif baskı tekniklerini tanımak ve öğrenmek isteyen günümüz fotoğrafçıları için çok özel bir workshop hazırladık. Workshop’u hazırlayan ve yürütecek olan Celal Ergül 1999 yılından bu yana alternatif baskı tekniklerini kullanarak fotoğraf üretiyor.

Dijital fotoğrafın neredeyse tüm fotoğraf alanını kapsadığı ve fotoğrafı tektipleştirdiği günümüzde, fotoğraflarınızı farklılaştırmak, el emeğinizi ve becerinizi katarak “biricikleştirmek” istiyorsanız bu workshop’umuzu kaçırmamalısınız. Çünkü; ufkunuzu genişletecek ve fotoğrafa yaklaşımınızı derinden etkileyecek örnekler ve bilgiler var bu workshop’ta.

Workshop’a katılmak isteyenlerin .jpg formatındaki 2 adet fotoğraflarını, 23 Ekim 2015 cuma günü saat 12:00 den önce bilgi@lotussanat.com ‘a göndermelerini bekliyoruz.

Workshop’a katılmak için lütfen online rezervasyon formunu doldurunuz.

Celal Ergül Hakkında

celal-ergul1977 yılında İstanbul’da doğdu

Fotoğraf eğitimini 1995- 1999 yılları arasında yurtdışında tamamladı.

Fotoğraf çalışmalarında farklı alternatif fotoğraf baskı  teknikleri ve kolaj uygulamaktadır.

Fotomuhabirlik yapmaktadır.

Related Articles

Leave a Comment