Atatürk Arberotum’u Gezisi (11 Kasım 2017)

by Şahin Dirican

Kulübümüzün şehir içi ücretsiz fotoğraf gezilerini, Atatürk Arberotumu Gezisi ile sürdürüyoruz. Doğru fotoğraf için doğru zamanda doğru yerde olunması gerekir ve arberotum için en doğru zamanlardan birisi de renklerin coştuğu sonbahar olacaktır.

Atatürk Arboretumu; İstanbul’un huzur veren gizli bahçesi gibi özel bir yerdir. Tamamıyla doğayla baş başa kalıp renklerin her tonunu görebileceğiniz, kuş sesleri arasında huzuru hissedebileceğiniz tam bir canlı ağaç müzesi. Hep başkalarının fotoğraflardan bildiğiniz arboretumu yaşamak,fotoğraflamak ve tertemiz havasını içinize çekmek için bize katılın.

Atatürk Arberotumu

Atatürk Arboretumu, Sarıyer ilçesinde bulunan floristik zenginliğiyle birçok yerli ve yabancı botanikçinin ilgisini çekmiş bulunan ünlü Belgrad Ormanı’nın güneydoğusunda 296 hektarlık bir orman parçası üzerinde kurulmuştur. Sınırları içinde Osmanlı İmparatorluğu döneminde yapılan Kirazlıbent ile 1916 yılında Neşet Hoca tarafından kurulan Türkiye’nin ilk fidanlığını barındıran Atatürk Arboretumu yeryüzündeki diğer arboretum ve botanik bahçeleriyle tohum ve fidan temini konusunda işbirliği içerisindedir.

Orman Genel Müdürlüğü İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’nün Bahçeköy Orman İsletme Müdürlüğü’ne bağlı bir isletme şefliği olan arboretum, bir danışma kurulu tarafından idare edilmektedir.

 

Haydi fotoğraf makinalarınızı alın ve bize katılın!

  • Buluşma zamanı: 11 Kasım 2017, Cumartesi Saat 10:00
  • Buluşma Yeri: Atatürk Arberotumu Girişi
  • İletişim: 0 532 446 68 72 Şahin Dirican
  • Ücretsizdir, fotoğraf severleri bekleriz.

Related Articles

Leave a Comment