Bülent Küçük

by hidayetyanik

Bülent KüçükBülent Küçük ;1966 yılında Balıkesir’de doğdum.
İlk ve orta öğrenimimi Bursa’da tamamladıktan sonra Ankara’da Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirdim.
Fotoğrafa; dijital fotoğrafçılığın bu denli yaygın olmadığı yıllarda bir fotoğrafçının yanında çalışarak başladım. Bu dönemde karanlık oda tekniğini öğrendim. 1998 yılından beri; başta belgesel fotoğraf olmak üzere, birçok eğitim ve seminere katıldım. Yine bu dönemde  Türkiye’nin önemli fotoğrafçıları ile tanışma ve onların fotoğrafa bakışlarını öğrenme fırsatı buldum.

‘İnsan Manzaraları’ konulu kişisel ilk sergimi 2008 yılında açtım. 2012 yılında “Üç Objektiften Afrodisyas’ konulu bir sergiye katıldım. Bu sergiye ait bir de kitabım bulunuyor.Bir fotoğraf kulübü kuruluşuna katkıda bulundum.Halen, çeşitli kuruluşların fotoğraf kulübü danışmanlığını ve eğitmenliğini gerçekleştiriyorum.Bazı saygın  yarışmalarda derecelerim var.  Fotoğrafmetre Derneği üyesiyim. Kendimi en iyi şekilde ifade edebilme aracının fotoğraf olduğunu keşfettiğimden beri, bıkıp usanmadan fotoğraf çekiyorum