Şahin Dirican

Şahin DiricanŞahin Dirican ; Lotus Sanat’ın   kurucusu.

Profesyonel fotoğraf çalışmalarını ve hayatını, 2007 -2016 yılları arasında Lotus Sanat çatısı altında ve   kurumsal bir yaklaşımla yürüttü. Gerek Lotus Sanat çatısı altında ve gerekse firmaların kendi bünyelerinde fotoğraf eğitimleri verdi/ veriyor.

Ağırlıklı olarak doğa fotoğrafları çekiyor ve doğada olmaktan mutlu oluyor. 2009 yılında Portre fotoğrafı çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ayrıca toplumsal konularda fotoğraf projeleri çalışıyor.

Karma sergilere katıldı, 2 kişisel sergi açtı.

Çok sayıda fotoğraf yarışmasında jüri üyeliği yaptı/ yapıyor. Kurumlara, Fotoğraf Yarışması danışmanlığı yaptı, yapıyor.

1999 yılında hobi amaçlı olarak fotoğraf eğitimi aldı. Ocak -2003 / Ocak- 2007 döneminde İFSAK Yönetiminde görev aldı, Ocak -2005 / Ocak- 2007 döneminde İFSAK Yonetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. Yine aynı dönemde, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Nisan 2009′da görev süresi dolana kadar TFSF Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2012 yılında da Fotoğrafmetre (Fotoğraf, Film ve Gezi ) Derneği’nin kuruluşuna öncülük etti.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) mezunu. 1989 yılında müfettiş olarak başladığı “bankacılık” sektöründen, fotoğrafı yaşam biçimine dönüştürebilmek için 2006 yılında ayrıldı.

2016 yılı sonlarında, kurumsal fotoğraf eğitimleri ve kişisel fotoğraf çalışmaları yanı sıra, Network Marketing ve emlâk sektörlerine yöneldi. LR Health and Beauty Systems İş Ortağı oldu ve kurucusu olduğu Marina Emlak markası ile de Tuzla bölgesinde emlâk danışmanlığı yapıyor.

©2008 - 2019  Her Hakkı Saklıdır

WhatsApp chat

Sizin kimlik bilgilerinizle oturum açın

Oturum açma bilgilerinizi unuttunuz mu?