Erfelek Fotoğraf Gezisi (07-08 Kasım 2015)

by Şahin Dirican

Erfelek-2015Doğa fotoğrafçıları olarak hep sonbaharın hayalini kurar, yıllık izinlerimizi ve fotoğraf gezilerimizi planlarken mutlaka sonbaharın renk senfonisini yakalamayı hedefleriz. Ve sonbaharda doğanın en cömert davranmasını umut ettiğimiz rotalara çıkmak isteriz.

Erfelek Fotoğraf Gezisi ile; doğanın renk senfonisini izlemek ve fotoğraflamak üzere; Erfelek, Çatalzeytin, Yaralıgöz, Pınarhisar, Ulus yollarına çıkacağız. Ülkemiz doğasının en renkli sonbaharını vaat eden Küre Dağları’nın doğu bölümünün batı bölümüne bağlandığı  yollarda olacağız. Üstelik bu güzergahtaki pek çok noktayı geçmiş yıllarda görüp, fotoğraflamış olmamıza karşın doğanın çağrısına karşı koyamadığımız için.

Doğa fotoğrafçılığı uygulama atölyesi yapısındaki Erfelek Fotoğraf Gezisi’nin ilk gününde; Küre Dağlarının doğu ucundaki, 30 adet büyüleyici şelaleden oluşan Tatlıca (Şami) Şelaleriyle ünlü Erfelek’ten başlayacağız. 

Gece Ayancık (ya da Çatalzeytin) de  konakladıktan sonra; Küre Dağlarının en yüksek noktasının bulunduğu Yaralıgöz bölgesinden geçerek, geçen yıl yağmur nedeniyle fotoğraf çekemediğimiz ve içimizde kalan Pınarhisar-Ulus rotasında olacağız.

Bizimle fotoğraf gezilerine gelenler iyi biliyor: biz turistik amaçlı gezmiyoruz, fotoğraf amaçlı olarak yolculuğa çıkıyoruz ve uygulamalı fotoğraf atölyesi (workshop) yürütüyoruz. Samimi ve dost canlısı fotoğraf gönüllüsü gruplarımızla; her an destek alıp, sorularınıza yanıt alabileceğiniz eğitmenlerimizle fotoğraf gezisine çıkmanın güven, huzur ve keyfini yaşamak isterseniz bize katılmanızı bekleriz.

Bize katılmak için acele etmelisiniz => Online Rezervasyon

 • Ön kayıt için son tarih: 16 Ekim 2015
 • Maliyetlerin ve kayıtların  kesinleştirilmesi, kapora ödeme: 23 Ekim 2015

Erfelek fotoğraf gezisi güzergahı hakkında daha detaylı bilgi için:

Hareket (06 Kasım 2015, Cuma )

 • 21:30 E5 Bakırköy/İncirli (Alfemo Önü)
 • 21:45 Mecidiyeköy (Teknosa Yanı)
 • 22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark önü
 • 22:10 E5 Bostancı Köprüsü
 • 22:15 E5 Kartal Köprüsü

1.Gün (07 Kasım 2015, Cumartesi): Erfelek (Tatlıca Şelalaleri)

Konaklama: Ayancık veya Çatalzeytin

2.Gün (08 Kasım 2015, Pazar): Çatalzeytin, Yaralıgöz, Pınarbaşı

Pazar gecesi saat 24 civarı İstanbul’a ulaşmayı hedefliyoruz.

Eğitmen ve fotoğraf danışmanı : Şahin Dirican
Maliyet: ulaşım+1 gece otel (oda+kahvaltı)+fotoğraf danışmanlığı+TURSAB

 • Midibüs ile gidersek: 280,00 TL ile 300,00 TL arası
 • Minibüs ile gidersek: 330,00 TL ile 350,00 TL arası
  Öğle ve akşam yemeklerimizi serbest bırakıp, rahat davranmış olacağız.
 • Bu gezimizi DARNİ TUR SEYAHAT ACENTASI  (TURSAB :A GRUBU/ 2427) işbirliği ile gerçekleştiriyoruz.
 • Katılımcıların temel fotoğraf eğitimi almış, temel düzeyde fotoğraf bilgi ve deneyimine sahip olmaları beklenmektedir.
 • Fotoğraf makinelerinizi, tripod vb yardımcı ekipmanlarınızı, mevsime uygun giysilerinizi ve kullanmanız gereken ilaçlarınızı unutmayın.
 • Pilinizin dolu olduğunu kontrol ediniz, yedek pilinizi, şarj aletinizi ve hafıza kartlarınızı unutmayınız.
 • Bu bir uygulamalı fotoğraf atölyesi olup; gezi sırasında fotografik koşullar dikkate alınarak her türlü değişiklik yapılabilir.
 • Sayımıza bağlı olarak; midibüs veya minibüs ile gidilecektir. 12 kişiden az talep olursa özel geziye dönüştürülebilir veya yükselen maliyete göre katılımcılarla birlikte karar verilir.

Dünyanın ve Türkiye’nin “ölmeden önce görülmesi gereken yerler” listesinde yer alıyor. Karadeniz’de Bartın ve Kastamonu il sınırları içinde yer alan Küre Dağları Milli Parkı, 2000 yılında milli park ilan edilerek Türkiye’nin 41 milli parkından biri olmuştur. Küre Dağları Mili Parkı; park ve tampon bölgesiyle toplamda 132.000 hektarlık bir alana sahiptir. Ormanlık alanı, karstik yapısı, mağara ve kanyonlarıyla bir doğa harikası olan Küre Dağları aynı zamanda ekoturizm açısında önemli bir potansiyele sahip. Kültürel değerleri, özgün mimari yapısını koruyan köy evleri, renkli kıyafetleri, el sanatları ve yöresel yemeklerini dünyaya tanıtan yöre halkı, bölgede doğayla dost turizmin gelişmesine katkıda bulunuyor.

Related Articles

Leave a Comment

WhatsApp chat