Festtogether Festivali, 2 ve 3 Ocak’ta

by Şahin Dirican
festtogether 2021

Festtogether Evde, ilki 9 Mayıs 2020’de düzenlenmiş olan, YouTube Türkiye ve netD Müzik YouTube kanalları üzerinden yayınlanan, Türkiye’nin ilk dijital festivalidir. Sosyal fayda odağı ve müziğin birleştirici gücü ile dijitalin dönüştürücü etkisini ortaya koyan festivalin programında; ev sahibi sanatçıların sunumları, misafir sanatçıların Festtogether’a özel hazırladığı müzik yayınları ve uzman isimler ile paneller ve etkinlikler yer alıyor. Festivalin ikincisi 2-3 Ocak 2021 tarihlerinde, sanat emekçilerine ve performans sahnelerine destek sağlamak amacıyla organize ediliyor.

Türkiye’nin sürdürülebilir ilk müzik festivali olan Festtogether;  yeni yıla özel bir program hazırladı. Etkinlikten elde edilecek gelirin tamamı da pandemiden etkilenen sanat emekçilerine bağışlanacak.

Alınan her festival bileti sanat emekçilerine destek olarak aktarılacak

Müziğin iyileştirici ve birleştirici gücünü kullanarak destekçilere ulaşmayı hedefleyen Festtogether’da birçok ünlü ismin katılacağı konserler gerçekleştirilecek. Yeni Yılın İlk Festivali, 2 Ocak Cumartesi günü NetD ve YouTube Türkiye üzerinden canlı yayımlanacak.

Festtogether’in nasıl bir programı var?

  • 2 Ocak Cumartesi günü (saat 18:00 – 00:00 Youtube Canlı Yayını):  NetD Youtube ve Youtube Türkiye kanalları üzerinden canlı gerçekleşecek festivale; Ayyuka, Bedük, Büyük Ev Ablukada, Can Baydar, Can Bonomo, Dolu Kadehi Ters Tut, Elif Çağlar, Emre Kula, Gazapizm, Gökhan Türkmen, Gülinler, Harun Tekin, İkiye On Kala, Jabbar, Kalben, Karsu, Kenan Doğulu, Nilipek, Nova Norda, Philarmonix, Sena Şener, Sertab Erener, Son Feci Bisiklet, Tuğçe Şenoğul, Yaşlı Amca gibi isimler katılacak.
  • 3 Ocak Pazar günü ise Festtogether’da bilet alarak izlenebilecek özel etkinlikler olacak.  Cem Yılmaz ve Ezhel 3 Ocak Pazar günü canlı yayında izleyicilerle buluşacak.
    • Bu odanın nesi var? – Saat: 14:00
    • Red Bull’lu Mokteyller Atölyesi – Saat: 16:00
    • Ezhel ile 60 Dakika- Saat: 18:00
    • Cem Yılmaz ile 60 Dakika – Saat: 20:00

Nasıl izleyeceğiz?

2 Ocak’ta Youtube Türkiye ve NetD Youtube üzerinden canlı olarak, 3 Ocak’ta Cem Yılmaz, Ezhel, Bu odanın nesi var? ve Red Bull’lu Mokteyller Atölyesi’ni www.festtogetheronline.com  üzerinden izleyebilirsiniz.

Festtogether için alacağımız her bilet sanat emekçilerine destek olarak aktarılacak. Ayrıca www.birkirabirsahne.com sitesinden de pandemi döneminde çok zor bir dönemden geçen sahne sanatları mekanlarına destek olunabilecek.

Related Articles

Leave a Comment