Lotus Sanat; fotoğraf kursu aramanın ötesinde fotoğraf öğrenmeye iyi bir başlangıç yapmak isteyenler ve fotoğraf yolculuğunda deneyimli danışmanlarla ilerlemek isteyenler için farklı düzey ve içerikte fotograf egitimleri, atölye ve seminerler düzenlemekte.

Fotoğraf öğretiminin/ öğrenmenin daha iyi/etkili/başarılı olması için yapılması gerekenleri 2003 yılından bu yana araştıran, fotoğraf eğitimi veren kurumları yöneten/ kuran, içerikler hazırlayan ve fiilen eğitmenlik yaparak da uygulayan Şahin DİRİCAN yönetim ve denetiminde yürütülen atölye ve seminerlere 2008 yılından bu yana yaklaşık 3.000 fotoğraf ilgilisi katıldı ve pek çoğu da başarılı fotoğrafçılar olarak yolculuklarına devam etmekteler.

Lotus Sanat’ta fotoğraf eğitimine katılanların içerisinde profesyonel fotoğrafçılık yolunu seçenlerin ve fotoğraf eğitmenliği yapanların sayısı epey yüksek.

Lotus Sanat’ta bireysel fotoğraf eğitimleri yanısıra fotoğraf kulüplerine ve kurumlara yönelik eğitimler ve danışmanlıklar da gerçekleştirilmekte.

Lotus Sanat; fotoğraf eğitimini sadece derslerle ve ders süreleriyle sınırlandırmamakta, kulüp yaklaşımıyla sürekli ve interaktif bir eğitim modeli yürütmekte. Fotoğraf eğitimlerine katılanlar için özel olarak hazırlanan kulüp sayfaları ile bilgi paylaşımlarına devam edilmekte, öğrencilerin sorularına yanıtlar verilmekte ve öğrenci fotoğraflarına eğitici yorum ve değerlendirmeler yapılmakta. Ayrıca, fiziki mekânda düzenlenen; fotoğraf teknik okumaları, söyleşi, sunum, sergi gibi etkinlikler de eğitimin sürekliliği dikkate alınarak hazırlanmakta.

Lotus Sanat; fotoğraf eğitimlerine katılanların, kulüp üyelerinin, yakınlarının, fotoğraf ilgilisi diğer kişilerin katılabildiği hem bilgi ve deneyim geliştirmeye hem de fotoğraf üretimini artırmaya yönelik geziler organize etmekte.

Lotus Sanat; fotoğraf eğitimlerine katılmak isteyenlere ücretsiz danışmanlık yaparak doğru fotoğraf makinası ve ekipmanlarını, uygun fiyatlarla alabilmelerine de yardımcı olmakta.

Lotus Sanat; fotoğrafçılığa yeni başlamak isteyenlerden profesyonelliğe yönelmeyi ya da fotoğraf sanatı alanında ilerlemeyi hedefleyenlere kadar geniş bir yelpazede eğitim seçenekleri sunmakta. Lotus Sanat’ta katılacağınız Temel Fotoğraf Atölyesi (1. Ve 2.kur) sonrasında dilerseniz Moda Fotoğrafçılığı, Ürün Fotoğrafçılığı, Düğün Fotoğrafçılığı benzeri profesyonel eğitimlere ya da Belgesel, Kurgusal, Gezi, Doğa, Portre, Sokak Fotoğrafçılığı gibi atölyelere katılabilirsiniz.

Sürekliliği ve inovasyonu ilke edinen Lotus Sanat; ayrıca sanat atölyesi yaklaşımıyla uzun süreli atölyeler/ projeler gerçekleştirmekte. Uzun süreli atölyelere ve ileri düzey atölyelere katılanların, karma sergiler ya da kişisel sergiler açmalarına destek olmakta.

Mutlaka size uygun bir çalışmamızın olduğunu düşünüyoruz, ancak talep ve önerilerinizi de bekliyoruz.

Fotoğraf yolculuğuna; deneyimli bir ekibin, kurumsal anlayışla ve güler yüzlü bir ortamda vereceği danışmanlıkla çıkmayı ve devam etmeyi bekliyorsanız, doğru adrestesiniz.

Fotoğraf Eğitimlerimiz

Nikon DSLR Kullanım Atölyesi (Ücretsiz)

Fotoğrafçılığa iyi bir başlangıç yapacağı doğru fotoğraf kursunu arayanlar Nikon kullanıcıları için Online Atölye.

Canon DSLR Kullanım Atölyesi

Fotoğrafçılığa iyi bir başlangıç yapacağı doğru fotoğraf kursunu arayanlar Canon kullanıcıları için Online Atölye.

Temel Fotoğraf Atölyesi

Temel Fotoğraf Atölyesi; fotoğraf öğrenmeye iyi başlangıç yapmak isteyenler için hazırlandı, az sayıda katılımcıyla ve interaktif olarak yürütülüyor.

Pratik Fotoğraf Atölyesi

Pratik fotoğraf atölyesi ile fotoğrafçılığa hızlı ve iyi bir başlangıç yapın, fotoğraf kursu aramayı bırakın!

Fotoğrafçılığa Giriş Atölyesi (Uygulamalı)

Fotoğraf makinasını doğru ve verimli kullanmayı öğrenebileceği en iyi fotoğraf kursunu arayanlar için benzersiz bir Fotoğrafçılığa Giriş Atölyesi.

Uzun Dönemli Fotoğraf Atölyesi (3 Ay)

Uzun dönemli fotoğraf atölyesi gruplarında fotoğraf bilgi ve deneyimini rehberliğimizde geliştirmek isteyen arkadaşlarımızla projeler yürütüyoruz.

Landscape Fotoğrafçılığı Atölyesi

Ülkemizin önde gelen doğa fotoğrafçılarından ve fotoğraf eğitmenlerimizden, National Geographic ve Atlas Dergisi fotoğrafçısı Ali İhsan Gökçen ile Landscape Fotoğrafçılığı Atölyemiz başlıyor.

Nikon School Lotus Sanat’ta

Nikon School Eğitimleri, Lotus Sanat’ta, tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Fotoğraf Uygulama Atölyesi

Uygulamalar yaparak fotoğraf makinasını tanımak ve doğru biçimde kullanmaya başlamak isteyenler için fotoğraf uygulama atölyesi düzenliyoruz

Photoshop ’a Giriş Atölyesi (Fotoğrafçılar için)

Dijital fotoğraf çekenlerin vazgeçilmezi Photoshop ’u öğrenmek isteyen fotoğrafçılar için özenle hazırladık, uygulamalarla öğretiyoruz.

Dijital Fotoğraf Atölyesi (Kampanyalı)

Dijital Fotoğraf Atölyesi ile yeni başlayanlara; fotoğraf makinasını iyi kullanabilme ve temel fotoğrafçılık bilgilerini öğretmeyi öncelikli hedef olarak aldık.

Belgesel Fotoğraf Atölyesi

Fotoğraf; belgeler, anlatır, gösterir, çarpar, unutturmaz!
Belgesel Fotoğraf Atölyesi yeni grubu; fotoğraflarıyla çağını belgeleyen, gerçek öyküler anlatan, unutturmayan afrodisyas_12fotoğrafçılardan olmak isteyenler için başlıyor.

Düğün Fotoğrafçılığı Atölyesi

Model çiftimizle uygulama çekimleri yapacağınız, teorik altyapınızı ve perspektifinizi geliştireceğiniz atölyemizde düğün fotoğraflarına özgü Photoshop işlemlerini de öğreneceksiniz.

Lightroom’da Fotoğraf Düzenleme Atölyesi

Lightroom ’da Fotoğraf Düzenleme Atölyesi ile fotoğraflarınızı paylaşmak ve baskıya hazırlamak için kendiniz işlemeye başlayacaksınız.

Fotoğrafçılar için Temel Kampçılık Semineri

Temel Kampçılık semineri, doğada yapılacak her türlü aktivite sırasında veya özellikle yapılacak bir kamp için gerekli tüm temel bilgileri içerir.

Fotoğraf Kültürü Semineri

Fotoğraf Kültürü Seminerinde amaç; fotoğrafı üretimine etki eden kuramsal yönüyle birlikte ele almak,fotoğrafçıyı fotoğraf üzerine düşünmeye yönlendirmektir

Fotoğrafın Karakteri ve …(Tuna Akçay)

Fotoğrafın karakteri tartışılacaktır ve karakterli, başarılı karelerden örnekler gösterilip belirgin özellikler ön plana çıkartılacaktır.