Fotoğraf Eğitimleri

by hidayetyanik

Lotus Sanat; fotoğraf kursu aramanın ötesinde fotoğraf öğrenmeye iyi bir başlangıç yapmak isteyenler ve fotoğraf yolculuğunda deneyimli danışmanlarla ilerlemek isteyenler için farklı düzey ve içerikte fotograf egitimleri, atölye ve seminerler düzenlemekte.

Fotoğraf öğretiminin/ öğrenmenin daha iyi/etkili/başarılı olması için yapılması gerekenleri 2003 yılından bu yana araştıran, fotoğraf eğitimi veren kurumları yöneten/ kuran, içerikler hazırlayan ve fiilen eğitmenlik yaparak da uygulayan Şahin DİRİCAN yönetim ve denetiminde yürütülen atölye ve seminerlere 2008 yılından bu yana yaklaşık 3.000 fotoğraf ilgilisi katıldı ve pek çoğu da başarılı fotoğrafçılar olarak yolculuklarına devam etmekteler.

Lotus Sanat’ta fotoğraf eğitimine katılanların içerisinde profesyonel fotoğrafçılık yolunu seçenlerin ve fotoğraf eğitmenliği yapanların sayısı epey yüksek.

Lotus Sanat’ta bireysel fotoğraf eğitimleri yanısıra fotoğraf kulüplerine ve kurumlara yönelik eğitimler ve danışmanlıklar da gerçekleştirilmekte.

Lotus Sanat; fotoğraf eğitimini sadece derslerle ve ders süreleriyle sınırlandırmamakta, kulüp yaklaşımıyla sürekli ve interaktif bir eğitim modeli yürütmekte. Fotoğraf eğitimlerine katılanlar için özel olarak hazırlanan kulüp sayfaları ile bilgi paylaşımlarına devam edilmekte, öğrencilerin sorularına yanıtlar verilmekte ve öğrenci fotoğraflarına eğitici yorum ve değerlendirmeler yapılmakta. Ayrıca, fiziki mekânda düzenlenen; fotoğraf teknik okumaları, söyleşi, sunum, sergi gibi etkinlikler de eğitimin sürekliliği dikkate alınarak hazırlanmakta.

Lotus Sanat; fotoğraf eğitimlerine katılanların, kulüp üyelerinin, yakınlarının, fotoğraf ilgilisi diğer kişilerin katılabildiği hem bilgi ve deneyim geliştirmeye hem de fotoğraf üretimini artırmaya yönelik geziler organize etmekte.

Lotus Sanat; fotoğraf eğitimlerine katılmak isteyenlere ücretsiz danışmanlık yaparak doğru fotoğraf makinası ve ekipmanlarını, uygun fiyatlarla alabilmelerine de yardımcı olmakta.

Lotus Sanat; fotoğrafçılığa yeni başlamak isteyenlerden profesyonelliğe yönelmeyi ya da fotoğraf sanatı alanında ilerlemeyi hedefleyenlere kadar geniş bir yelpazede eğitim seçenekleri sunmakta. Lotus Sanat’ta katılacağınız Temel Fotoğraf Atölyesi (1. Ve 2.kur) sonrasında dilerseniz Moda Fotoğrafçılığı, Ürün Fotoğrafçılığı, Düğün Fotoğrafçılığı benzeri profesyonel eğitimlere ya da Belgesel, Kurgusal, Gezi, Doğa, Portre, Sokak Fotoğrafçılığı gibi atölyelere katılabilirsiniz.

Sürekliliği ve inovasyonu ilke edinen Lotus Sanat; ayrıca sanat atölyesi yaklaşımıyla uzun süreli atölyeler/ projeler gerçekleştirmekte. Uzun süreli atölyelere ve ileri düzey atölyelere katılanların, karma sergiler ya da kişisel sergiler açmalarına destek olmakta.

Mutlaka size uygun bir çalışmamızın olduğunu düşünüyoruz, ancak talep ve önerilerinizi de bekliyoruz.

Fotoğraf yolculuğuna; deneyimli bir ekibin, kurumsal anlayışla ve güler yüzlü bir ortamda vereceği danışmanlıkla çıkmayı ve devam etmeyi bekliyorsanız, doğru adrestesiniz.

Fotoğraf Eğitimlerimiz