Fotoğrafına Göz Kulak Ol (Bülent Küçük Belgesel Fotoğraf Söyleşileri)

by Şahin Dirican

Bülent Küçük tarafından hazırlanıp sunulan Belgesel Fotoğraf (Fotoğrafına Göz Kulak Ol) söyleşilerimiz devam ediyor. Her ayın 2 inci çarşambası farklı bir konuda tekrarlanacak söyleşilerin müdavimi olacaksınız.

Etkinliğimize ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

“Fotoğrafına Göz Kulak Ol” Söyleşi Takvimi

sedat-yilmaz14 Ekim 2015

Konu : “Toprağın Serüveni”

Konuk Fotoğrafçı: Sedat Yılmaz

Sedat Yılmaz
1976 Yılında İstanbul’da doğdu. Fotoğrafa merakı gençlik yıllarında edindiği küçük bir fotoğraf makinesi alması ile başladı. Fotoğraf tutkusu, uzun aralarla devam ederken, 2009 yılında edindiği DSLR fotoğraf makinesi ile hayatının önemli bir kısmını kapladı. Bu süreç içerisinde Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneğinin kuruluşunda yer aldı. Aldığı eğitimlerden sonra Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği ile Kırklareli Halk Eğitim Merkezinde fotoğraf kurslarında eğitmen olarak görev aldı. Aysu Kuşin ile fotoğrafın, çizginin ve serigrafik baskının birleştirilmesi ile görsel farklılıkların ortaya çıkarılması üzerine çalışmalar yaptı. Sedat Yılmaz, Kırklareli’nde yaşıyor ve hala fotoğraf ile nefes alıp vermeye devam ediyor.

11 Kasım 2015Bülent Küçük, Nefes

  • “Nefes”
  • Proje : Bülent Küçük

Nefes : Az bilinen bir hastalık ile mücadele eden 3 kahramanın hikayesi. Başka bir deyişle, bir belgesel fotoğraf çalışmasının anatomisi. Nasıl başladı ? Nasıl gerçekleştirildi ? Bülent Küçük tarafından gerçekleştirilen projenin anatomisi.

80kib9 Aralık 2015

  • Konu: “Terk”
  • Konuklar: Bülent Küçük ve Şakir Ayral
‘Bir yeri, gerçekten ve toptan terketmeyen yeni bir yola çıkamaz.
Tanrı Lut’a boşuna dememişti ya geriye bakmayacaksın’ diye….
( Yürüme-Oruç Aruoba)
Mardin, Dereiçi Köyü, Halfeti ve Bolu’nun terk edilmiş köylerinin fotoğrafları ve müzik eşliğinde “Terk” konusunu, terk etmeyi, terk edilmeyi, terk edilişi konuşuyoruz.

13 Ocak 2016, Çarşamba, saat 19:30-21:30

susan-meiselasKonu: Çağımızın Tanıkları
Anlatan: Bülent Küçük
Matt Harron, Jill Freedman, Eugene Richards, Susan Meiselas Fotoğrafları üzerine söyleşi.
Çağımızın önemli belgesel fotoğrafçılarının fotoğraflarını izleyip, fotoğraflar üzerine konuşacağız. Bu fotoğrafların hikayelerini yine müzik eşliğinde dinleyeceğiz.
Etkinlik sonrasında ise Uzun Dönemli Fotoğraf Projemizin 2014 ve 2015 yılındaki gruplarına katılan arkadaşlarımızla açmayı planladığımız fotoğraf sergisi için toplantı yapacağız.

10 Şubat 2016

  • ” Kayıp Köyler”
  • Proje : Bülent Küçük
  • Konuk : Şakir Ayral

 Bülent Küçük

1998 yılından beri başta belgesel fotoğraf olmak üzere, birçok fotoğraf eğitimine ve seminerlere katıldı. Bu dönemde Türkiye‘nin önemli fotoğraf sanatçıları ile atölye çalışmaları yapma fırsatı buldu. İnsan Manzaraları konulu Portre sergisini 2008 yılında açtı. Bugüne kadar birçok karma sergiye katıldı.  2012 yılında “Üç Objektiften Afrodisyas” konulu bir karma sergisi ve bu sergiye ait bir de kitabı bulunuyor. Halen çeşitli kuruluşların fotoğraf kulübü danışmanlığını yapmaktadır.

Related Articles

Leave a Comment