Gezilerimiz

by hidayetyanik

Lotus-Fotograf-gezi-kulubu-logo600png1990’larda başlayan gezi /gezgin olma öykümüzün son yıllarında Lotus Sanat olarak organize ettiğimiz fotoğraf amaçlı gezilerimiz, 2016’ya geldiğimizde, yeni bir planlama ve düzenlemeye ihtiyaç duydu.

Başarılı ve verimli fotoğraf gezilerimize katılan fotoğrafçı olmayan dostlarımızın da taleplerini dikkate alarak mevcut sosyal ağımızı “Lotus Fotoğraf ve Gezi Kulübü” adıyla yeniden yapılandırıp “fotoğraf amaçlı gezilerimiz” yanı sıra kültür gezileri, doğa gezileri, lezzet gezileri gibi yeni geziler de başlatmaya karar verdik.

Dolayısıyla; gezilerimizi ticari amaç olmaksızın, partner turizm acentaları işbirliği ile Lotus Fotoğraf ve Gezi Kulübü olarak düzenliyor ve çoğu gezimize ise organizasyon yapmadan özel araçlarla çıkıyoruz.

Kulüp iletişimimizi, hızlı ve interaktif olması açısından, WhatsApp ve facebook grubumuz aracılığıyla yürütüyoruz. Gezilerimizde bizimle olmak isterseniz kulübümüze katılımınızdan mutlu oluruz.

Balat ve Fener Gezisi (15 Mart 2020)

Kulübümüzün şehir içi ücretsiz fotoğraf ve kültür gezilerine, Balat ve Fener Gezisi ile tekrar başlıyoruz.

Çocuklar İçin Kelebek (Konya) Gezisi – 11-12 Nisan 2020

Çocuklarımızla Kelebek Bahçesi ve kültürel varlıklarımızı tanımak, öğretmek, tanıtmak için Konya’ya gidiyoruz.

Van Gezisi (1-4 Mayıs 2020)

Van Gezisimizde; Hoşap Kalesi, İshak Paşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Ahlat, Selçuklu Mezarlığı,kümbetler, Ahtamar Adası ve Kilisesi, Bitlis,Güroymak, Van kalesi, Urartu kalesi, Muş lalesi rotamızda.

Kars ve Erzurum Gezisi (12-15 Şubat 2020)

Kars; taş evleri, Kars Çayı, taş köprüsü, Çıldır Gölü ve Ani Harabeleriyle kar zamanında bizi tekrar davet ediyor.

Gölyazı ve Suuçtu Gezisi (16 Kasım 2019)

Bursa’nın incisi Gölyazı’ya ve sonbahar renkleriyle bir başka güzelleşen Suuçtu Şelalesi’ne gidiyoruz.

Yedigöller Gezisi (03 Kasım 2019)

Yedigöller Gezisi, doğa fotoğrafçıları ve doğaseverler için düzenleniyor.

Van Gezisi (15-19 Şubat 2020)

Van Gölü ve çevresini büyüleyici kış görüntüleri fotoğraflamaya gidiyoruz.

Erfelek ve Küre Dağları Gezisi -2019

Doğanın sonbahar renk senfonisini izlemek ve fotoğraflamak üzere; Erfelek, Çatalzeytin, Yaralıgöz, Pınarbaşı, Ulus yollarına çıkıyoruz.

Uçmakdere ve Pavli Panayırı Gezisi (14 Eylül 2019, Cumartesi)

Uçmakdere ve Pavli Panayırına gidiyoruz. Üstelik bağ bozumu ve köylerde kış hazırlıklarının yapıldığı günlerde!

Mardin ve Diyarbakır Gezisi (05-06-07 Ekim 2019)

Mardin ‘e her yıl gitmeden olmuyor! Dostlar tekrar gidelim diyor, haydi sen de katıl bize 🙂

Frig Vadisi- Kütahya ve Eskişehir Gezisi

Anadolu’da iz bırakan uygarlıkların önde gelenlerinden Friglerin izinde Frig Vadisi ,Kütahya ve Eskişehir e gidiyoruz.

Mümkünlü (Taraklı) Gezisi

Taraklı; şimdilerde Mümkünlü olarak da tanınan, 4 Bin yıllık geçmişi ile Osmanlı sivil mimarisinin güzel örneklerini yaşatan, Yavaş Şehir (Cittaslow).

Mudurnu Gezisi (16 Şubat 2019, Cumartesi)

Mudurnu Gezisi ile; tarihi evleri ve güzel insanlarıyla Mudurnu ile kar altından çıkmaya başlayan Kardelenleri ve çiğdemleri fotoğraflamak amacıyla Abant’a keyifli bir fotoğraf yolculuğu hedefliyoruz.

Gürcistan Gezisi

Vizesiz ve pasaportsuz olarak, 9 gün 9 gecelik bir rüyada, muhteşem doğası, güler yüzlü insanları, tarihi ve kültürü ile sınır komşumuz Gürcistan’ı keşfe çıkıyoruz.

Gölcük Gölü ve Kartalkaya Gezisi (20 Ocak 2019, Pazar)

Gölcük ve Kartalkaya Gezimiz ile kar altında büyüleyici kartpostal görüntüleri sunan bir rotaya çıkıyoruz. Bu rotaya önceki yolculuklarımızda büyülenerek ve çarpıcı fotoğraflarla döndük.

Balat Gezisi (16.12.2018)

Kulübümüzün şehir içi ücretsiz fotoğraf ve kültür gezilerine, Balat Gezisi ile devam ediyoruz.

Urfa ve Gaziantep Gezisi

Urfa ve Antep gezimiz ile ülkemizin kültür ve tarih zenginliğinin en önemli 2 şehrine gidiyoruz.

Kars Gezisi (2019)

Fotoğrafça bir kış masalı yaşamak için Kars Fotoğraf Gezisi’ne çıkıyoruz, bu kez. Rus işgalinden kalma taş evleri, çay kıyısı, kalesi ve taş köprüsüyle Kars’ın  tüm güzelliğinin altının beyaz bir kalemle çizildiği zamanda yani kar zamanında gidiyor bu masal başkentine.

Suuçtu Gezisi (11 Kasım 2018, Pazar)

Fotoğrafçı dostlarımızla çıkacağımız Suuçtu – Mustafakemalpaşa Fotoğraf Gezisi rotasında, Bursa’nın son yıllarda ünlenen cenneti var: Suuçtu Şelalesi

Erfelek ve Küre Dağları Gezisi (2018)

Erfelek ve Küre Dağları Fotoğraf Gezisi ile; doğanın renk senfonisi eşliğinde Erfelek, Çatalzeytin, Yaralıgöz, Pınarbaşı, Ulus yollarına çıkacağız.

Doğu Karadeniz’de Sonbahar Gezisi (2018)

Karadenizde Sonbahar gezimizde, doğanın en güzel renklerini fotoğraflamak için Doğu Karadeniz ormanlarına gidiyoruz.

Nemrut Dağı Fotoğraf Gezisi (22-23 Eylül 2018)

Doğu ve Batı Uygarlıklarının 2150 m. yükseklikteki muhteşem kesişme noktasında, yani Nemrut Dağında; en güzel gündoğumunu ve günbatımını fotoğraflamak isteyenler için düzenleniyor.

Sivas-Kemaliye-Erzincan Gezisi (28 Nisan – 01 Mayıs 2018)

Doğal ve tarihi güzellikleriyle göz kamaştıran Sivas-Divriği-Kemaliye-Erzincan rotasına çıkıyoruz.

Lale Zamanı İstanbul Gezileri

Fotoğraf dolu bir gün için İstanbul’da Lale Zamanı Emirgan Korusu ve Göztepe Parkı Gezileri ile tekrar buluşuyoruz.

Konya Gezisi (2018)

Konya Gezisi için tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle büyüleyici Konya ve çevresine gidiyoruz.

İznik ve Zeytin Hasadı Gezisi (10 Aralık 2017)

Hıristiyanlık tarihinde önemli bir yeri bulunan, 4 İmparatorluğa başkent olmuş, müze şehir İznik’i, tekrar gezi rotalarımıza ekliyoruz.

Atatürk Arberotum’u Gezisi (11 Kasım 2017)

Kulübümüzün şehir içi ücretsiz fotoğraf gezilerini, Atatürk Arberotumu Gezisi ile sürdürüyoruz. Doğru fotoğraf için doğru zamanda doğru yerde olunması gerekir.

Hatay Gezisi (Fotoğraf, Kültür, Lezzet) / 18-19 Kasım 2017

Kulübümüzün beklenen Hatay Gezisi ile kültür ve lezzet mabedi olarak da bilinen Hatay (Antakya) a gidiyoruz. Unutamayacağınız bir gezi, çarpıcı fotoğraflar ve damağınıza bayram yaptıracak lezzetler için bize katılmalısınız!

Erfelek Fotoğraf Gezisi

Erfelek (Küre Dağları) Fotoğraf Gezisi ile; doğanın renk senfonisini izlemek ve fotoğraflamak üzere; Erfelek, Çatalzeytin, Yaralıgöz, Pınarbaşı yollarındayız

Balat-Fener Gezisi

İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Balat, sokaklarında hala çocukların oynadığı, iki ev arasına gerilmiş iplere asılı çamaşırların kokusuna bürünmüş, yaşlı ama yaşam dolu bir semt.

Yedigöller’de Sonbahar Gezisi (28 Ekim 2017, Cumartesi)

Yedigöller Fotoğraf Gezisi için  27 Ekim 2017  cuma geceden yola çıkıp, gece yolculuğu ile ve sabah sis fotoğrafları çekerek güne başlayacağız.

Pierre Loti Tepesi Gezisi (24.01.2016)

Lotus Fotoğraf ve Gezi Kulübü olarak ilk İstanbul içi fotoğraf gezimizi Haliç’in en güzel görüntülerini veren konumu ve hikayesiyle özel bir yeri olan Pierre Loti Tepesine düzenliyoruz.

Göynük ve Çubuk Gölü Fotoğraf Gezisi (10 Ocak 2016, Pazar)

Göynük ve Çubuk Gölü Fotoğraf Gezisi rotamızda; Osmanlı mimari mirasının güzel örneklerinin bulunduğu, tarihi İpek Yolu güzergahındaki Göynük ve özellikle kâr altında başka güzelleşen Çubuk gölü var.

Yedigöller Fotoğraf Gezisi (29 Ekim 2015, Perşembe)

Yedigöller Fotoğraf Gezisi için Çarşamba geceden yola çıkıp, gece yolculuğu ile ve sabah sis fotoğrafları çekerek güne başlayacağız.

Erfelek Fotoğraf Gezisi (07-08 Kasım 2015)

Doğa fotoğrafçılığı uygulama atölyesi yapısındaki Erfelek Fotoğraf Gezisi ile Batı Karadeniz ormanlarında sonbahar senfonisini fotoğraflayacağız.

Doğu Karadeniz’de Sonbahar Gezisi (09-14 Ekim 2015)

Sonbaharın en güzel renklerini fotoğraflamak için Doğu Karadeniz ormanlarına gidiyoruz.

Pavli Panayırı Gezisi (13 Eylül 2015, Pazar)

Bağ bozumu ile Pavli Panayırı gezisini birlikte düzenliyoruz. Trakya’da üzüm bağları ve şaraphane gezileri yapıyoruz. 106.sı kutlanacak olan Pavli Panayırı ise yöresel kültürü tanıma ve portre fotoğrafları için özel hazırlanmış ortam sunacak.

Doğu Anadolu Gezisi (30 Ocak-06 Şubat 2016)

Doğu Anadolu Gezisi ile; Doğu Anadolu bölgesi’nin zengin fotoğraflar sunan rotalarında beyazlar içinde yolculuklarla süslenmiş bir fotoğraf rüyasını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Karadeniz Yaylalar Gezisi (30 Mayıs-06 Haziran 2015)

Yaylaların çiçekten elbiselerini giyinmeye başladığı ve henüz dağların beyaz örtülerini korudukları günlerde çiçekle bezenmiş yaylaların, karlı dağların ve göllerin fotoğraflarının peşinde olacağımız bir rüya yaşamak için Doğu Karadeniz Yaylaları fotoğraf gezisine çıkıyoruz.

Abant Fotoğraf Gezisi (15 Şubat 2015, Pazar)

Abant Fotoğraf Gezi; Abant gölü çevresinde keyif alacağınız fotoğraf dolu bir yürüyüşün ardından, açık alanda yapılan barbekünün eşsiz lezzetine varacağınız günübirlik bir fotoğraf gezisidir.

Gölcük Fotoğraf Gezisi (25 Ocak 2015, Pazar)

Gölcük Fotoğraf Gezimiz ile kar altında büyüleyici kartpostal görüntüleri sunan Cennet Gölü (Gölcük)’ü fotoğraflamaya gidiyoruz.

Belgrad Ormanı Fotoğraf Gezisi (9 Kasım 2014, Pazar)

Belgrad Ormanı Fotoğraf Gezisinde; sonbahar renklerini fotoğraflamak üzere fotoğrafçı dostlarımız ve öğrencilerimizle Belgrad Ormanları’nda buluşuyoruz.

Küre Dağları Fotoğraf Gezisi (01-02 Kasım 2014)

Küre Dağları Fotoğraf Gezisi ile; doğanın renk senfonisini fotoğraflamak üzere; fotoğraf açısından doğanın en cömert davrandığı Küre Dağları’na gidiyoruz.

Pamukkale – Kula -Afrodisias Gezisi (03-06 Ekim 2014 / Kurban Bayramı)

Pamukkale-Kula-Afrodisias-Aizonai Gezisinde; arşivimizi Pamukkale, Afrodisias, Aizonai, Acıgöl, Kızılsu, Kula fotoğrafları ile zenginleştirmeye gidiyoruz.

Güneydoğu Anadolu Fotoğraf Gezisi

Gezi Fotoğrafçılığı atölyesi formatındaki yolculuğumuzda bu kez Güneydoğu Anadolu’nun fotoğrafçıları büyüleyen noktalarında olacağız.

Kariye Fotoğraf Gezisi (21 Eylül 2014, Pazar)

Fotoğrafçı dostlarımız ve öğrencilerimizle fotoğraf dolu bir pazarı İstanbul’da geçirmek istiyoruz. İstanbul’un tarihinde ve…

Frig Vadisi Fotoğraf Gezisi (23-24 Ağustos 2014)

Çok yoğun bir fotoğraf gezi programı hazırladık, hem gündüz hem de gece fotoğraf çekimlerimiz olacak. Gece yıldız fotoğrafları ve ışıkla boyama uygulamalı eğitimi de gerçekleştireceğiz. Bu gezide; alanında uzman 2 fotoğraf eğitmenimiz birlikte size yardımcı olacaklar.

Gölyazı ve Tirilye Fotoğraf Gezisi (19 Temmuz 2014)

Bursa’nın 2 güzeli Gölyaz ve Tirilye’yi fotoğraflamanın zamanı geldi. Biz, aslında gezi yapmıyoruz: fotoğraf bilgi ve deneyiminizi geliştirmenize destek oluyor, workshop yapıyoruz.

Efteni Gölü – Güzeldere Şelalesi Fotoğraf Gezisi (09 Ağustos 2014, Cumartesi)

Şelalelerin, göllerin ve yaylaların serinletici, temiz havasında fotoğraf dolu bir gün için Düzce’ye gidiyoruz. Rotamızda ise; Güzeldere Şelalesi, Pürenli Yaylası, Efteni ve Melen Gölleri var. Elbette köyler ve bu köylerde yaşayan güzel insanlar var.
Hep olduğu gibi; fotoğraf gezisi için yola çıksak da uygulamalı fotoğraf eğitimi yapıyoruz.

Kapadokya Fotoğraf Gezisi (31 Aralık 2014- 04 Ocak 2015)

Kapadokya fotoğraf gezisine çıkmak için en doğru dönemlerin başında hafif kar örtüsünün olduğu kış mevsimi gelir.

Ayçiçeklerinin Peşinden Edirne’ye Gidiyoruz (05 Temmuz 2014, Cumartesi)

Ayçiçeği fotoğrafları çekerek ve sorularınızı yanıtlayarak sürdüreceğimiz yolculuğumuz bizi şehirlerin sultanı Edirne’ye ulaştıracak. Hem yolculuk esnasında hem de Edirne’de temel fotoğraf bilgileri yanı sıra çekim tekniği bilgileri aktarmaya, deneyiminizi geliştirmenize destek olmaya devam edeceğiz.

Ayvalık Fotoğraf Gezisi/ 28-29 Haziran 2014

Fotoğraf bilgi ve deneyimini geliştirirken dinlenmek ve tatilinden de vazgeçmek istemeyenler için hem eğitim…

Acarlar Longozu Fotoğraf Gezisi (01 Haziran 2014, Pazar)

Fotoğraf peşindeki yolculuğumuzun rotasında bu kez de, “cennetten bir köşe” diyebileceğiniz Acarlar Longozu var.
Fotoğraf yolculuklarımızda sürprizleri seviyor ve yeni rotalara giriyoruz. Yine sürpriz köylerimiz olacak =)

Kıyıköy Fotoğraf Gezisi (11 Mayıs 2014, Pazar)

Çoğu balıkçı, renkli gözlü, güler yüzlü, içten, güzel insanların yaşadığı Kıyıköy’e gidiyoruz. Annenize farklı…

Kefken ve Kerpe Fotoğraf Gezisi (23 Nisan 2014, Çarşamba)

Fotoğraf peşindeki yolculuğumuzun rotasında bu kez de, her yıl gitmekten vazgeçemediğimiz Kefken ve Kerpe var.

Akçakoca Fotoğraf Gezisi (13 Nisan 2014, Pazar)

Rotamızda; Konuralp Müzesi, Eko-köy Dadalı, Akçakoca Merkezi, Fakıllı Mağarası ve Aktaş Şelalesi bulunuyor.

Edirne Fotoğraf Gezisi (02 Mart 2014, Pazar)

Şehirlerin Sultanı,Edirne  bizi çağırıyor! İlginize teşekkür ederiz, aracımız dolmuştur. Selimiye Camii, Eski Cami, Arasta…

Şirince, Didim, Milet, Milas ve Bafa Gölü’ne Gidiyoruz (19-23 Nisan 2013)

Şirince’de köy kahvaltısıyla başlayacağımız fotoğraf gezimizde; baharın çiçeklerle bezediği Prienne, Didim, Milet, Milas ve…

Beypazarı ve Nallıhan Fotoğraf Gezisi (25 Ağustos 2013, Pazar)

Turistlerin ve fotoğrafçıların son dönemdeki popüler güzergâhındayız bu kez. Tarihi evleri, el sanatları ve…

Şile ve Köyleri Fotoğraf Gezisi (28 Nisan 2013, Pazar Günü Gittik)

İstanbul'un hemen yanı başına baharı karşılamaya gidiyoruz. Şile köylerini de keşfe çıkacağımız bu gezimizde…

Abant Fotoğraf Gezisi (31 Mart 2013, Pazar )

Doğa uyanıyor, renklerin senfonisi başlıyor.
Doğa fotoğrafçıları hazır mı?