Karma Sergi /Bulut mu Olsam? (19 Eylül -20 Ekim 2014)

by Şahin Dirican
Bulut mu Olsam? (Karma Sergi) 19 Eylül – 20 Ekim 2014

Bulut mu Olsam? (Karma Sergi) 19 Eylül – 20 Ekim 2014

“Bulut mu Olsam? ” Sergimizin açılışını ve sezon başlangıcını birlikte 19 Eylül 2014, Cuma, saat: 19:00-21:00 arasında çok sayıda dostumuzun katılımı ile gerçekleştirdik.

Katılan ve destekleyen tüm dostlara tekrar teşekkür ederiz.

En yakın zamanda yeni sergilerde buluşmayı diliyoruz.

Sergi fotoğraflarımızı ve açılıştan kareleri izlemek isterseniz => http://goo.gl/RkWAvW

***************

 

Sergi Duyuru Metnimiz Şöyleydi:

2014-2015 sezon açılışını Karma Fotoğraf Sergimiz ile yapıyoruz!

Lotus Sanat; 2008 yılında başladığı yolculuğunda yeni bir döneme başlıyor. 7. sezonumuza başlarken yaklaşık 2500 fotoğraf seven eğitimlerimize katıldı. Öğrencilerimizin, fotoğraf yolculuğuna devam edenlerinden pek çoğu ile dostluğumuzun sürekli hale gelmesinden büyük mutluluk duymaktayız. Dostluğumuzun pekişerek sürmesi ve  ilişkilerimizin  interaktif olabilmesi için “kulüp” mantığı ile hareket etmekteyiz. Ve 2014 yılı başlarında da hem sitemize kulüp alt yapısını kurduk hem de yeni mekânımızı kulüp çalışmalarımıza uygun hale getirdik.

Yeni  sezona başlarken, mekânımızın, dostlarımızın da fotoğraflarıyla katılabilecekleri bir karma fotoğraf sergisine ev sahipliği yapmasını planlıyoruz. Sonrasında ise proje gruplarımızın sergileri, dostlarımızın kişisel (ya da grup) sergileri ile devam edeceğiz. Her yıl bir karma sergi ile açılış yapabilmek ve sergi kataloğu/ almanak basmak hedefimiz.

Lotus Fotoğraf ve Gezi Grubumuza üye tüm dostlarımızın başvurusuna açık olan sergimiz için fotoğraflarınızı bekliyoruz. Baskı vs maliyetleri tahminimiz 30-40 TL civarı. Net maliyetlerin bilgisini katılacak arkadaşlarımız paylaşacağız. Belki sponsorlarımız olabilir.

  • Sergi Konusu : Bulut mu Olsam?
  • Açılış Tarihi: 19 Eylül 2014, Cuma, saat: 19:00-21:00
  • Son Fotoğraf Yükleme (Gönderme) : 08 Eylül 2014, Pazartesi, saat:19:00
  • Fotoğraf Seçimi: 08 Eylül 2014, Pazartesi, saat :19:30-22:00
  • Seçici : Şahin Dirican (dileyen katılımcılarla birlikte)

Sergimize katılmak için 3 adet fotoğrafınızı, “Bulut mu Olsam?” açıklamasıyla club sayfamızdaki ilgili galeriye ya da facebook grubumuza   yüklemenizi veya bilgi@lotussanat.com a e-posta ile göndermenizi bekliyoruz. Siteye ve facebook a küçük ebatlarda yükleyebilirsiniz, seçilen fotoğrafınızın yüksek çözünürlüklü ve baskıya hazır halini ayrıca isteyeceğiz.

Kulüp sayfamıza facebook profiliniz ile giriş yapabilirsiniz ya da doğrudan yeni üye olabilirsiniz. Kulüp üyeliğinizi oluşturduktan sonra üyeliğinizi “Kırmızı Lotus” a yükseltme talebi göndermeniz gerekiyor. Üyeliğinizi “kırmızı lotus” olarak onayladıktan sonra sizleri “Eğitimlerimize Katılanlar” grubumuza ekleyeceğiz (ya da siz gruba “katıl”ı işaretlerseniz onaylarız) ve sonrasında sergi için açmış olduğumuz galeriye fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz.

E-posta göndermeniz ve facebook grubumuza yüklemeniz muhtemelen daha kolay olacaktır. Ancak; kulübümüze katılmanızı, dostluğumuzun sürekliliği açısından daha çok tercih ederiz.

Konu seçiminde ilham kaynağımız olan şiir:

Bulut Mu Olsam

Denizin üstünde ala bulut
yüzünde gümüş gemi
içinde sarı balık
dibinde mavi yosun
kıyıda bir çıplak adam
durmuş düşünür.
Bulut mu olsam,
gemi mi yoksa?
Balık mı olsam,
yosun mu yoksa? ..
Ne o, ne o, ne o.
Deniz olunmalı, oğlum,
bulutuyla, gemisiyle, balığıyla, yosunuyla.

Şair: Nazım Hikmet

Related Articles

Leave a Comment