Lavanta Kokulu Salda Gölü Gezisi (30 Haziran-1 Temmuz 2018)

Lütfen Dikkat: Cumhurbaşkanlığı Seçimi nedeniyle tarih değişti!

Lavanta Kokulu Köyü biliyor musunuz?

Biz daha önce gitmiş ve güleryüzlü köy halkının misafiri olmuştuk. Dokusu bozulmamış bir köyde ve misafirsever köy halkı ile lavanta kokularına doyacağımız 2 gün geçirmek için hazırlanıyoruz. Eminiz ki, büyük kentin ve hayatın sıkıntılarından uzakta, bu dünyada bulunabilecek cennet köşesinde 2 gün yaşamak ömrünüzü uzatacak ve yaşama sevincinizi coşturacaktır. Üstelik bu cenneti fotoğraflama fırsatı bulacaksınız 🙂

Lavanta

Türkiye’de ekonomik anlamda sadece Isparta Keçiborlu yöresinde, Burdur Gölü kıyılarındaki Kuyucak, Kuşcular ve Çukurören köylerinde lavanta tarımı yapılmakta, bu yörelerin özellikle sulanmayan, kıraç ve eğimli arazilerine çok iyi uyum sağlamaktadır.

Lavanta bitkisi; 1 m’ye kadar boylanabilen, yarı çalımsı, çok yıllık bir bitkidir. Lavanta bitkisinin ekonomik olarak kullanılan kısmı çiçekleridir. Bitkinin çiçek ve çiçek saplarından elde edilen uçucu yağ, dünyada ticareti en fazla yapılan 15 uçucu yağdan birisidir. Uçucu yağ bileşenlerinde en fazla linalool ve linalil asetat bulunmaktadır. Uçucu yağ kalitesi bu bileşenlerden linalil asetat oranına göre belirlenmektedir.

Lavanta ilk olarak 1975 yılında bir Gül Tüccarının bir Fransa ziyareti sonrası bölgeye getirilmiştir. Öncelikle lavanta üretimi gül bahçelerinin kenarlarında ve evlerin bahçelerinde süs ve hobi amaçlı başlamış ve 90’lı yıllardan sonra ticari olarak üretime geçilmiştir. Lavanta bölgede özellikle haziran ayı içerisinde çiçeklenmeye başlamakta, çiçeklenme kademeli olarak yaklaşık 45-50 gün sürmektedir. Çiçeklenme döneminde köy adeta mora boyanmış bir hal almaktadır.

İşte biz de, fotoğraf açısından etkileyici olacağı çiçeklenmenin zirve yaptığı dönemde lavanta kokulu vadiye ve köylere gidiyoruz. Ayrıca hasat zamanı da farklı fotoğraflar potansiyeli bulunmakta.

Salda Gölü

Maldivleri biliyor musunuz, peki? Duyduk, fotoğraflarını, filmlerini gördük hepimiz ve orada olma, fotoğraflama  arzusunu yoğun biçimde hissediyoruz, değil mi?

Salda GölüÖyleyse güzel haberimiz var: bu gezimizde Türkiye’nin Maldivleri olarak da tanımlanan Salda Gölü de rotamızda!

Salda Gölü, turkuaz renkli suyu ve beyaz kumsallarıyla ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor. Mevsim itibariyle yüzmeye de uygun günlerde gidiyoruz ve mayolarınız hazır olsun. Keza gezimizin ilk durağı olarak planladığımız Salda Gölünde fotoğraf çekimlerimizle birlikte gece yolculuğunun yorgunluğunu atmak üzere yüzme molası da yapacağız. Hayatınızın en keyifli yüzme deneyimlerinden birisine hazır olun!

Salda Gölü ve çevresi henüz doğallığını kaybetmemekle birlikte yoğun bir baskı altında. Üstelik son dönemde turistik cazibe merkezlerinden birisi olma riski de var. Kars ve çevresinde yaşanan talep sıçramasının Salda Gölünü de tehdit etmesi ihtimali yüksek. Çünkü sosyal medyada çokça görülmeye ve paylaşılmaya başlayan yörelerden olmaya başladı.

Ülkemizdeki 2 cennette 2 gün yaşamak ve fotoğraf ziyafeti yaşamak isterseniz bize katılmak için acele ediniz.

Lotus Sanat’ın kurulduğu 2008 yılından bu yana, başkalarının gezilerini kopyalayıp izleyen değil, yeni rotalarda ve keşiflerde benzersiz fotoğrafların peşinde olduk. Sıradanın dışına çıkarak, çoğu grubun bizden öğrenip tekrar ettiği yerler yerine bizimle yeni rotalarda, doğru zamanda fotoğraf çalışmak isterseniz, fotoğraf gezilerimize bekleriz.

Bizimle fotoğraf gezilerine gelenler iyi biliyor: biz turistik amaçlı gezmiyoruz, tur düzenlemiyoruz, fotoğraf amaçlı olarak yolculuğa çıkıyoruz ve uygulamalı fotoğraf atölyesi (workshop) yürütüyoruz. Samimi ve dost canlısı fotoğraf gönüllüsü gruplarımızla; her an destek alıp, sorularınıza yanıt alabileceğiniz eğitmenlerimizle fotoğraf gezisine çıkmanın güven, huzur ve keyfini yaşamak isterseniz bize katılmanızı bekleriz.

 • Ön kayıt için son tarih: 31 Mayıs 2018, Perşembe, saat 18:00
 • Maliyetlerin ve kayıtların  kesinleştirilmesi, kapora ödeme: 08 Haziran 2018, Cuma

Ön Kayıt için : Lütfen  FORMU DOLDURUNUZ

Lavanta ve Lavanta Kokulu Köy için tıklayınız

Salda Gölü için tıklayınız

 • Hareket (29 Haziran 2018, Cuma): Gece Yolculuğu

  • 21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark önü
  • 21:15 E5 Bostancı Köprüsü
  • 21:25 E5 Kartal Köprüsü
  • 21:30 E5 Pendik Köprüsü
  • 21:35 E5 İçmeler Köprüsü
  • 21:40 E5 Çayırova McDonalds

1. Gün (30 Haziran 2018, Cumartesi): Salda Gölü, Lavanta Vadisi

Konaklama: Köy (evler/ ve isteyenler Çadırda) / ya da Köye yakın otel

2. Gün (01 Temmuz 2018, Pazar): Lavanta Vadisi ve Köyler

Dönüş: akşam saatlerinde yolculuğa başlayarak gece 23.00 civarı İstanbul’a ulaşmayı amaçlıyoruz.

 • Eğitmen ve fotoğraf danışmanı : Şahin Dirican

Gezi Katılım Bedelinin;

 • 12-16 kişi arası olursak 390,00-450,00 TL +KDV civarı
 • Katılım maliyetine; ulaşım+ fotoğraf danışmanlığı + 1 gece konaklama (Oda+kahvaltı+akşam yemeği) +TURSAB  Sigortası dahil edilecektir.
 • Sayıya bağlı olarak maliyet değişirse katılımcılara bilgi verilecektir.
 • Bu gezimizde TURSAB Yetkili A Acentası …. (….) ile çalışıyoruz.
 • Fotoğraf amaçlı katılanların temel fotoğraf eğitimi almış, temel düzeyde fotoğraf bilgi ve deneyimine sahip olmaları beklenmektedir.
 • Fotoğraf makinelerinizi, tripod vb yardımcı ekipmanlarınızı, mevsime uygun giysilerinizi ve kullanmanız gereken ilaçlarınızı unutmayın.
 • Pilinizin dolu olduğunu kontrol ediniz, yedek pilinizi, şarj aletinizi ve hafıza kartlarınızı unutmayınız.
 • Bu bir uygulamalı fotoğraf atölyesi olup; gezi sırasında fotografik koşullar dikkate alınarak her türlü değişiklik yapılabilir.

0 yorum

Grup bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2008 - 2019  Her Hakkı Saklıdır

WhatsApp chat

Sizin kimlik bilgilerinizle oturum açın

Oturum açma bilgilerinizi unuttunuz mu?